Projekt

Rekonstrukce statku – Louny

V kravínu zemědělské usedlosti v severozápadních Čechách bývalo ustájených 600 krav. Poté, co ho současní majitelé koupili, byla budova v dezolátním stavu. Namísto demolice ale tento historický objekt získal šanci na nový život – a neobyčejnou proměnu.

O projektu

Statek prošel kompletní rekonstrukcí – z původních prvků se podařilo zachránit a obnovit pouze krov a části obvodových zdí. Bylo potřeba navrhnout nové příčky, okna, omítky, koupelny, elektroinstalace a nakonec i samotný interiér. Výzvou bylo i původní pískovcové schodiště, které bylo v opravdu dezolátním stavu. Nakonec se podařilo vytvořit schodiště betonové ve stejném tvaru jako původní pískovcové, jehož povrchová úprava – stěrka – nádherně zapadla do konceptu rekonstrukce.

Většina prvků tvořících interiér byla vytvořena na zakázku. O nábytek se postaral truhlář, obložení krbu a koupelen jsou od společnosti ProCeram. V hlavní koupelně jsme na obklad stěny s okny využili původní, staré dřevo. Osvětlení dodala společnost PROFI lighting, u textilu převažují lněné produkty značek Castello del Barro, Christian Fischbacher a Designers Guild.

 • Typ projektu
  Rekonstrukce
 • Rok realizace
  2021-2022
 • Klient
  Privátní zakázka
 • Vedoucí designer
  Daniela Staněk Dvořáková & SIMPLIN, s. r. o.

Nevíte si rady s podobným prostorem?

Ozvěte se nám, rádi s Vámi budeme spolupracovat na jeho proměně.

Předchozí projekt
Novostavba vily v ČR